Advokatfirmaet Bentzen

EKTE・ÆRLIG ・PÅLITELIG

_M0A9865.jpg
 

Noen veier skal du slippe å gå alene

Vi kan være din rådgiver. Vi ønsker å bistå deg eller ditt selskap tidlig i prosessen. Da kan vi best hjelpe deg med å finne helhetlige løsninger og veilede deg gjennom dine juridiske utfordringer. 

Ved å ha mange fagspesialiserte advokater kan vi gi deg effektiv og skreddersydd rådgivning av høy kvalitet og med gode praktiske løsninger.

 
 
AdobeStock_93254181.jpg

næring

selskapsrett, kontraktsrett, opsjonsavtaler, betingede kjøpekontrakter, eiendomsutvikling, forhandlinger, prosjektledelse,
due diligence, corporate governance, konkurs- og pengekrav

 

AdobeStock_81880416.jpg

Skatt og avgift

skatt, merverdiavgift, arbeidsgiveravgift, trygdeavgift mv.

AdobeStock_932541813.jpg

fast eiendom

oppgjør fast eiendom, jordskifte, reguleringsplaner, utviklingsprosjekter, tinglysing, fast eiendoms rettsforhold,
entrepriserett, odelsrett, tomtefeste, kjøp og salg av eiendom

 

skillsmisse2.jpg

Prosess og tvisteløsning

forhandling, mekling, midlertidig sikring, rettslig prosess

konkurs.jpg

Konkurs,tvangs-fullbyrdelse og arbeidsrett

insolvens, restrukturering, gjeldsforhandling, innfordring, tvangssalg,  permittering, avskjed, nedbemanning, oppsigelse

skillsmisse.jpg

Familie, arv og skifte 

generasjonsovergang, testament, ektepakt, samboerkontrakt, dødsboskifte

 
 

Erling Bentzen er tredje generasjon i advokatfirmaet

Erlings fokus er blant annet på bruk av digitale hjelpemidler for å effektivisere prosesser og gi deg bedre innsyn i din sak.

I 2005 startet Erling samarbeid med Peer Veiby,  Veiby økonomi AS, for å bistå større kunder på prosjekter som krever tverrfaglig kompetanse. De ønsket begge to å tilby særlig bedriftskunder en fullstendig og skreddersydd rådgivningspakke.

Erling og Peer kjøpte i 2006 en eierseksjon i Hvervenmoveien 49 på Hønefoss. I dag eier de tre seksjoner i bygget.

OPPDRAGSVILKÅR

Betingelser for utføring av våre tjenester finner du i de generelle oppdragsvilkårene og den spesifike oppdragsbekreftelsen til deg som kunde. 

 

 

Erling Bentzen

Advokat og partner

erling@advb.no

Stine S. Landmark

advokat

stine@advb.no

Erik Chr. Heen

Advokat og partner

erik@advb.no

Camilla S. Walløe

Advokat

camilla@advb.no

 

Michael Andreas Oppen

Advokat og partner

Michael@advb.no

Christina Sagbakken

Advokat

christina@advb.no

Nils Mugaas

Advokat og partner

nils@advb.no

Trine H. Dahl

Advokat

trine@advb.no

 

Bente Halvorsen

Advokat

bente@advb.no

Kornelia K. Knudsen

Trainee

kornelia@advb.no

Agnethe Børresen

Administrasjonssjef

agnethe@advb.no