Advokatfirmaet Bentzen

EKTE・ÆRLIG ・PÅLITELIG

_M0A9865.jpg
 

Noen veier skal du slippe å gå alene

Vi kan være din rådgiver. Vi ønsker å bistå deg eller ditt selskap tidlig i prosessen. Da kan vi best hjelpe deg med å finne helhetlige løsninger og veilede deg gjennom dine juridiske utfordringer. 

Ved å ha mange fagspesialiserte advokater kan vi gi deg effektiv og skreddersydd rådgivning av høy kvalitet og med gode praktiske løsninger.

 
 
AdobeStock_93254181.jpg

næring

selskapsrett, kontraktsrett, opsjonsavtaler, betingede kjøpekontrakter, eiendomsutvikling, forhandlinger, prosjektledelse,
due diligence, corporate governance, konkurs- og pengekrav

AdobeStock_81880416.jpg

Transaksjoner, Skatt og avgift

skatt, fisjon, fusjon, utbytte, aksjonærkonflikter, skattemelding, merverdiavgift, arbeidsgiveravgift, trygdeavgift, mv.

AdobeStock_932541813.jpg

fast eiendom

oppgjør fast eiendom, jordskifte, reguleringsplaner, utviklingsprosjekter, tinglysing, fast eiendoms rettsforhold,
entrepriserett, odelsrett, tomtefeste, kjøp og salg av eiendom

skillsmisse2.jpg

Prosess og tvisteløsning

forhandling, mekling, midlertidig sikring, rettslig prosess

konkurs.jpg

Konkurs,tvangs-fullbyrdelse og arbeidsrett

insolvens, restrukturering, gjeldsforhandling, innfordring, tvangssalg, permittering, avskjed, nedbemanning, oppsigelse

skillsmisse.jpg

Familie, arv og skifte

generasjonsovergang, testament, ektepakt, samboerkontrakt, dødsboskifte

 
 

Erling Bentzen er tredje generasjon i advokatfirmaet

Erlings fokus er blant annet på bruk av digitale hjelpemidler for å effektivisere prosesser og gi deg bedre innsyn i din sak.

Det var Erlings bestefar, Torfinn, som startet advokatpraksis her på Ringerike i 1941. Deretter overtok etterhvert han sønn Per og nå er det Erling som har overtatt stafettpinnen sammen med fire andre partnere.

I 2005 startet Erling samarbeid med Peer Veiby,  Veiby økonomi AS, for å bistå større kunder på prosjekter som krever tverrfaglig kompetanse. De ønsker å tilby, særlig bedriftskunder, en fullstendig og skreddersydd rådgivningspakke.

Erling og Peer kjøpte i 2006 en eierseksjon i Hvervenmoveien 49 på Hønefoss. Siden den gang har begge selskap vokst, og de eier i dag tre seksjoner i bygget.

 

 
 
 

Advokatprofiler

Erling Bentzen

Advokat og partner

erling@advb.no

Stine S. Landmark

advokat

stine@advb.no

Erik Chr. Heen

Advokat og partner

erik@advb.no

Camilla S. Walløe

Advokat

camilla@advb.no

 

Michael Andreas Oppen

Advokat og partner

Andreas@advb.no

Christina Sagbakken

Advokat

christina@advb.no

Nils Mugaas

Advokat og partner

nils@advb.no

Trine H. Dahl

Advokat

trine@advb.no

 

Bente Halvorsen

Advokat

bente@advb.no